React чи Angular: який фреймворк буде актуальний для Front-end у 2024 році?
Разное

React чи Angular: який фреймворк буде актуальний для Front-end у 2024 році?

У сучасному цифровому світі, де інформаційні технології змінюються з кожним роком, вибір правильного фреймворку для розробки Front-end додатків є важливим моментом у кар’єрному зростанні молодих розробників. Саме тут на допомогу приходять курси IT, які допомагають стати справжнім Junior Front End Developer. 

Що таке фреймворк?

Фреймворк – це набір заздалегідь написаного коду, який визначає структуру та поведінку програми чи веб-сайту. По суті це структура, яка спрощує написання коду та сприяє інтеграції окремих компонентів інтерфейсу. Одна з основних переваг фреймворку полягає у тому, що він містити готові рішення для ряду завдань, які часто виникають у веб-розробці, такі як кешування, взаємодія з базою даних, налаштування маршрутів та інші. Це надзвичайно потужний інструмент у руках розробника, який дозволяє швидше та ефективніше створювати додатки. 

Такі фреймворки допомагають розробникам, особливо, якщо ви Junior Front end developer, створювати інтуїтивно зрозумілі та естетично привабливі веб-інтерфейси для користувачів. Вони просто необхідні для створення складних веб-додатків з високою продуктивністю, бо забезпечують гнучкість і масштабованість, а також допомагають уникнути помилок.

Різниця між React та Angular

React і Angular – це два найпопулярніших фреймворки для Front-end розробки. Вони мають різні переваги й недоліки, які слід враховувати при виборі:
 

ПараметрReactAngular
Мови ПрограмуванняJavaScript, JSXTypeScript
АрхітектураКомпонентнаКомпонентна
ІнтеграціяЛегко інтегрується у додаткиБільше призначений для великих та складних додатків
ПродуктивністьШвидкість рендерінгу досягається завдяки використанню віртуального DOM, що дозволяє швидко відображати зміни на сторінці без перезавантаження всього вмістуВисока продуктивність досягається завдяки використанню розширеного обсягу операцій на стороні клієнта, що дозволяє ефективно виконувати різноманітні завдання без надмірного навантаження на сервер
СпільнотаВелика та активна спільнотаАктивна, але менша за розміром

Який фреймворк буде актуальним у 2024 році?

Фреймворк React.js є найбільш популярним серед розробників фронтенду, як професійних, так і початківців. За даними опитування Stack Overflow Developer Survey 2022 року, React.js використовують 44% професійних розробників і майже 43% новачків.

Vue.js є другим за популярністю фреймворком, його обирають 20% професійних розробників і 14% початківців. Angular.js же є найменш популярним фреймворком, його використовують лише 10% професійних розробників і 5% початківців.

React.js – це фреймворк для односторінкових додатків (SPA), створений Джорданом Волком (Jordan Walke), розробником компанії Facebook. Він був випущений у 2013 році й швидко став одним з найпопулярніших фреймворків у галузі фронтенд-розробки. 

React.js має ряд переваг, які зробили його таким популярним:

  • Компонентність. React.js використовує концепцію компонентів, що дозволяє розробникам створювати повторювані блоки коду, які можна використовувати в різних місцях додатка. Це робить код більш читабельним і підтримуваним.
  • Віртуальний DOM. React.js використовує технологію віртуального DOM, яка дозволяє відстежувати зміни в стані додатка та оновлювати лише ті частини DOM, які фактично змінилися. Це покращує продуктивність і зменшує кількість необхідних рендерів.
  • Легкість вивчення. React.js має відносно простий синтаксис і структуру, що робить його відносно легким у вивченні для початківців.

Іншою важливою особливістю є можливість використання React для створення як невеликих веб-сайтів, так і великих односторінкових додатків. Компоненти можна легко перевикористовувати, що полегшує роботу над проєктами різної складності.

Angular – це фреймворк для розробки односторінкових додатків, створений компанією Google. Він був випущений у 2010 році і є одним з найстаріших фреймворків для SPA.

Angular має ряд наступних переваг, які роблять його привабливим для розробників:

  • Структура. Angular має чітку структуру, яка допомагає розробникам створювати добре спроєктовані додатки.
  • Маршрутизація. Фреймворк має вбудовані функції маршрутизації, які дозволяють легко створювати додатки з декількома сторінками.
  • Типізація. Angular використовує TypeScript, який забезпечує типізацію коду, що покращує його читабельність і продуктивність.

Також, Angular надає можливості для розробки розширених функціональностей, які дозволяють створювати високоякісні та потужні веб-додатки. Це робить його відмінним вибором для великих та складних проєктів.

Висновок

Отже, вибір між React та Angular для Front-end розробки у 2024 році залежатиме від ваших потреб та вимог проєкту. Обидва фреймворки мають свої унікальні переваги, і правильний вибір може допомогти вам стати успішним Front End Developer. Бажаєте в цьому краще розбиратися та ще й на практиці? Тоді записуйтеся на курси спеціалізованого навчального центру FoxmindEd.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *