Організація простору в кухні: ідеї для кухонного гарнітура
Разное

Організація простору в кухні: ідеї для кухонного гарнітура

Кухня — це місце, де ми проводимо багато часу, готуючи смачну їжу, збираючись з родиною або приймаючи гостей. Чи не дивно, що організація простору на кухні відіграє важливу роль у створенні функціонального та затишного середовища. З правильним плануванням і креативними рішеннями, кухня може стати місцем, де кожна річ має своє призначення, а простір використовується максимально ефективно. Про це і поговоримо далі у статті.

Так як сучасні кухонні гарнітури зазвичай робляться на замовлення, це дає можливість врахувати всі особливості приміщення та побажання власників.

Ключовим моментом що дозволяє організувати дизайн інтер’єра грамотно, особливо у випадку маленької кухні, є розташування меблів.В залежності від розміру та конфігурації кухонного приміщення, існує кілька основних схем, які можна використовувати для оптимального розташування меблевого гарнітуру.

u7QKdU5JRHMsuqgdPjc7pi1Ql38tJETq1gjvtIQ2VHhkDBkIsHn-eI07wXJcjdz382w3J0KtCrnIVZEvWkcAvQT1Tr-NbKbA0fyVR45mIIEqsX7-fiw14nNTq4F0RANBmg0Gvr511VquGu3E_JKRV3A

Лінійна схема

В такій схемі всі кухонні елементи розташовуються вздовж однієї стінки. Цей варіант підходить для невеликих або вузьких кухонь, де стільниці, раковина, плита та холодильник розміщуються впритул один до одного, забезпечуючи ефективне використання простору.

Паралельна схема

Кухонні елементи розташовуються на двох протилежних стінах у два ряди. Наприклад, шафки та плита можуть бути розміщені на одній стіні, а раковина та холодильник — на протилежній. Це створює зручну робочу зону між ними та забезпечує зручний рух у кухні.

U-подібна схема

Є ідеальним варіантом для середніх або великих кухонь. Вона передбачає розміщення кухонних елементів на трьох стінах, утворюючи форму літери «U». Таке розташування створює багато робочого простору та забезпечує зручний доступ до всіх зон кухні. Робочий трикутник, що включає раковину, плиту та холодильник, зазвичай розташовується в центрі кухні для оптимальної ефективності.

 

Острівна схема

Якщо кухня достатньо простора, можна розглядати використання острівної схеми. В цьому варіанті кухонний гарнітур розташовується в центрі кухні у вигляді острівця. Острів може мати різні функції, такі як робоча поверхня, місце для прийому їжі або додаткові зони зберігання. Ця схема створює центральний фокус у кухні, дозволяє збільшити її функціональність, забезпечуючи додатковий простір для роботи та зберігання.

Основною метою при проектуванні кухні є досягнення максимальної функціональності та зручності в організації простору. Це є головним завданням дизайнера при створенні проекту кухні. Хоча естетична складова також важлива, зручність і комфорт на кухні є пріоритетними.Щоб забезпечити це, дизайнери пропонують наступні рішення:

  • Замість шаф з дверима використовуйте висувні ящики, які повністю висуваються з корпусу. Рекомендується обирати глибокі і широкі ящики з високими бортами, щоб вмістити більше кухонного інвентарю.
  • Оптимальним вибором є кухонні гарнітури з пневматичним механізмом висування ящиків і довідниками. Це забезпечує м’яке, легке і безшумне висування ящиків, не пошкоджуючи меблі.
  • Для підтримання порядку в ящиках рекомендується використовувати розділювачі, які можна встановлювати в різних напрямках. 
  • При створенні сучасної кухні можна відмовитися від ручок. Ящики без ручок можна відкривати легким натисканням, а гладкі фасади надають стильний вигляд.

Дизайнери студії Soprano пропонують індивідуальний підхід до кожного проекту, враховуючи потреби та бажання клієнтів. Вони розробляють оптимальні проекти, враховуючи розміри кухонного простору та розташування вікон, дверей та стояків. Використовуючи сучасні програми для проектування, допомагають візуалізувати кінцевий результат, щоб клієнти могли уявити свою майбутню кухню.

Крім організації простору та стильного дизайну, команда Soprano також звертає увагу на ергономіку кухонного простору. Вони ретельно вивчають робочі процеси, щоб максимально спростити виконання повсякденних завдань. Наприклад, розташування робочої зони зі стільницею, раковиною та плитою у формі «робочого трикутника» дозволяє зменшити зайві переміщення та забезпечити зручний доступ до необхідних зон.

Командна робота та використання передових технологій, допоможе кожному клієнту змінити свою кухню в ідеально організоване місце, де кожна деталь має своє призначення і функціональність.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *